23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

“bir vatan bıraķın biz çocuklara,
ıslanmış olmasın gözyaşlarıyla”

Başında “Ulusal Egemenlik” vurgusu olan bir Çocuk Bayramımız var. Neden? Yeni kurulan bir ülkeyi ve onun geleceğini çocuktan daha anlamlı ne simgeleyebilir. Çünkü çocuklar fidan, onlar gelecek, onlar aydınlık, onlar dosdoğru, onlar yalansız ve maskesiz, onlar hesapsız, onlar yaratıcı, onlar karşılıksız seven. İşte bu yüzden her biri birer hazine.


21.yüzyılı yaşadığımız bu günlerde, isterdim ki her biri eşit yakalasın eğitimi ve varlığı, yokluk çekmesin; eşit yakalasın sevgiyi, itilip kakılmasın, gözlerinden yaş akmasın; eşit yakalasın özgürlüğü evlere kapatılmasın, susturulmasın; her biri yaşını yaşasın, el kadarken erken büyümek zorunda kalmasın. En önemlisi de zihinleri karartılmasın!

Her ne kadar zor zamanlardan geçiyor olsak da, “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim” diyen kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek alarak; aydınlık yarınlar için çalışmaya devam etmek varlığımız ve en değerli varlıklarımız, çocuklarımız için temel görevimizdir.

Yürekten sevgim ve her daim çocuk ruhumla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! 

Çiğdem İskent
Beşiktaş / İstanbul

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s