Ara Nağme | Fuat Sevimay

Ara Nağme | Fuat Sevimay ( d.1972 )

Selâmlar Sevgili Kitap Dostları 🙋🏻‍♀️

Epey peşinde koştum şu kitabın😊 Neyse mutlu sona erdim de kavuştuk sonunda.

Hal böyle olunca, yeni başlamış olduğum 3. Harry Potter kitabımın pabucu dama atılıp Ara Nağme‘ye selâm verdim Kastamonu ilinin Daday ilçesinde. Selâm verdim vermesine de borçlu çıktım vesselâm.

“Hııım” dedim kendi kendime, “kapağını pembe gördün bir de kemancı falan, sanki ameliyathane durumu, hastaya narkoz yerine müzik veriyorlar; pek çıtır bir öykü kitabı sandın ama yağma yoook” diye azarı yedim doğal olarak.

17 öykü kimi birbirine bağlı kimi bağımsız. Arka kapakta hüzünden dem vurulmuş ama bana göre duygusal anlamda balyoz yediğim öyküler var içinde; benden sebeptir bu tepki, fabrika ayarlarınızla oynamayın, sizde farklı etki yaratabilir, ciddiyim.

Kapalıçarşı romanından Aras ile Meriç’e rastlayınca pek sevindiğimi saklayamam doğrusu.

Kurguları alışılmışın dışında olan öykülerde ileri geri giderek okuma yaptığımı belirtmem farzdır. “Alışılmışın dışı”‘ndan muradım, düz kurgu olmadığını, okurun aklıyla oynadığını belirtmektir. Abartmadığımı düşünüyorum çünkü zihnimi zorladığım yerler vardı.

Neyse efendim; etkileneceğinizi de, burnunuzun direğinin sızlayacağını da garanti ederim, yüzünüzde içten ve sıcak bir tebessüm hâsıl olacağını da…

Kitabın yazarı Sevgili Fuat Sevimay’a seslenmek isterim:

Çevirilerinize de saygım sonsuz ancak siz, yazın lütfen. Okuyup da pişman olduğum bir kitabınız yok. Dilerim böyle devam etsin🙏Kaleminiz / klavyeniz dert görmesin de yeni bir roman, bir öykü ve bir deneme gelsin inşallah⚘”

Sevgili Okurlar ve özellikle öyküseverler… Ara Nağme ‘yi atlamayın lütfen. Öykü okumayı çok sevsem de uzun zamandır öksüz kaldılar. Şeytanın bacağını kırdım çok şükür.

Sevgimle iletmek benden, dikkate alıp almamak sizden😄 Kalın sağlıcakla ve hep kitaplarla!🙋🏻‍♀️

Alıntı:

🎶İnsancıklar karar veriyor. Sevmeye, nefret etmeye, yemeye, içmeye, düşmeye, kalkmaya, almaya, satmaya, yaşamaya, yaşatmaya, ölmeye, öldürmeye, gülmeye, ağlamaya. Ağlamaya karar verir mi insan? Verir. Ağlatmaya da karar verir. (s.77 )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s