GERÇEK SENSİN | Meral Kır

GERÇEK SENSİN | Meral Kır

Okunma Zamanı: 10 – 13 Mart 2022

Romantik Gerilim | 1. Basım – Ekim 2021

Olimpos Yayınları | 472 sf.

Daha önce de kitaplarını okuduğum bir yazar Meral Kır. Bağımsız da okunabilen, romantik gerilim türünde seri kitapları var. GERÇEK SENSİN, son kitabı.

Romanın iki kolu var.

İlk kol, 1989 yılında Adana’da başlıyor. Ana karaterler, İncirlik üssünde görevli Amerikalı asker Joseph Parker ve üssün yemekhanesinde çalışan, sıkıntılı bir ailesi olan ve o ailenin en büyük çocuğu olan Mina.

İkinci kol, 2020 yılında İstanbul’da başlıyor. Ana karakterler, MİT başkanı Sinan Öztürk ve eski asker, istihbarat üyesi Elif Güven.

Otuz yıl öncesine ait bir dosyayı evinde incelemeye başladığı sırada saldırıya uğrar MİT başkanı. Uyandığında, dosya çalınmıştır. Bir kişinin peşindedirler lâkin geçmişin araştırılmadan bulunmasını istemektedir İçişleri Bakanlığı. Üstüne bir de MİT başkanının yakın koruması öldürülünce işler hepten karışıyor.

Her bölüm, 1989 – 1990 yıllarıyla , 2020 yılını içeriyor şekilde yazılmış.

Her kitabında olduğu kendini okutan, sürükleyici bir kurgu oluşturmuş Meral Kır. Yanılmıyorsam ailesinde bir emniyet görevlisi vardı.

Yazarın bu merak uyandıran kurgularının, itiraz ettiğim tek bir yönü var; hayata ve aşka dair aforizmalar silsilesi şeklinde yazdığı cümleler. Bu derece nefes nefese kendini okutan kurguya herhangi bir değer kattığını düşünmüyorum. Çünkü bu kitabın türü, romantik – gerilim, kişisel gelişim değil.

Sonuç olarak kurgusu başarılı ve merakla okuduğum, katili tahmin edemediğim gibi, başka bir konuyu da tahmin edemeyip şaşırdığım ve beni uzun süredir ilk defa gece geç saatlere dek tutabilen bir roman oldu GERÇEK SENSİN.

Meraklılarına sevgimle ve şevkimle ilettim.

Sağlık, esenlik ve kitaplar hep sizinle olsun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s