SARMAL | Murat Ağırel

SARMAL | MURAT AĞIREL ( d.1980 )

Selâmlar Değerli Kitap Dostları,

Öncelikle şunu belirtmem gerek; bu kitapta kaleme alınan mevcut bilgiler ne iftira ne yalan ne muallâk bir bilgiler derlemesi. Tümünün kaynağı belli, kılı kırk yaran bir emeğin ürünü. Zira Murat Ağırel 2019 yılında Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından “Medya” dalında Şeffaflık Ödülü almış.

Kendisini hiç tanımıyordum, birkaç ay önce dikkatimi çekmişti, paylaşımlarının dürüstlüğünü farkedince takip etmeye başlamıştım.

SARMAL kitabı, kendisinin “kutup yıldızım” diye tanımladığı Uğur Mumcu ekolüne yakışır bir titizlikle hazırlanmış emin olun. “21.yüzyıl Türkiye’sinin Rabıta’sını ortaya koyuyor.” diye ne okuyacağınızı referanslamış.

Tarihte bir yolculuk yapıp bugüne geleceksiniz; sinirlerinize hakim olun olur mu?! Bilmek gerek. Uzun zamandır siyasi içerikli okumalar yapmıyordum ancak gidişatımız pek hayra alâmet görünmüyor ki özellikle Milli Eğitim Bakanlığı fena halde teşne olmuş durumda. Okudukça neler göreceksiniz. Bütün resim ortada.

Kutsal değerlerin ( dini – milli ) sömürülmesine her daim karşı çıktım, çıkıyorum. Siyaset dediğimiz şey, halkın sorunlarını çözmek üzerine yapılmalı diye düşünüyorum ancak sorunlar her devirde aynı kalmış, ideolojiler kullanılarak halk sömürülmüş. Özetle maya benzer olunca adına ha yoğurt ha ayran ha kefir dense ne olur. Ancak artık deniz bitmiş gibi görünüyor.


Detayları belki okurları sıkabilir ki Sevgili Ağırel kimi yerlerde sabrınızı rica ediyor😊 Nelere niçin muhatap olduğumuzu anlamak ve gidişatın başlangıcı hakkkında sağlıklı bilgiye sahip olmak isteyenlere içtenlikle öneriyor, Murat Ağırel’in emeğine ve Kırmızı Kedi Yayınevi ne teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hep var olun ❤🙏Bence artık iyi niyetli müminlerin de gözlerini açma vaktidir.
Okunma Zamanı: 10 – 15 Mart 2020

Alıntılar:

📌”Birinci kuşak oluşturdu, ikinci kuşak büyüttü ve sahiplendi, üçüncü kuşak ise günümüz Rabıta’sını kurarak hanedanlaşmaya hazırlanıyor. ” s.161

📌”Siyasal İslâm, sermayenin kendi çıkarları adına kullandığı İslâm’dan başka bir şey değildir.” s. 334

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s