Kış | Karl Ove Knausgaard

Kış | Om Vinteren | Winter | Karl Ove Knausgaard ( 1968 )

Selâmlar Sevgili Kitap Dostları,

Karl Ove Knausgaard’ın Sonbahar ile başlayan serisinin ikinci kitabı KIŞ. Bu kitabını da severek #okudumbitti Onu ünlü yapan ilk serisini okumadığımı Sonbahar’ın yorumunda yazmıştım. Fakat bu serisini tamamlayacağım.

Yine, Doğmamış Kızıma Mektuplar içeriyor fakat bu kez son ay Yeni Doğmuş Kızıma Mektup ana başlığını taşıyor. Üç ana bölüm halinde ( Aralık – Ocak – Şubat ), farklı konularda ( çocuğunun ameliyatı, peluş oyuncaklar , kendi çocukluğu, kış vb.) 20 şer altbaşlık altında kısa denemelerden oluşuyor. Kolay okunuyor.

Ben anlatımındaki doğallığı sevdim ki bu daakıcılığı sağlamış. Etkilendiğim yerler oldu; hatta uzun bir paragraf halinde olanı üşenmeyip notlarıma yazıp kaydettim.

Norveççe’den akıcı bir Türkçe ile çeviriyi yapan Sayın Haydar Şahin’in emeğine ve kitabı bizimle buluşturan Monokl Edebiyat’a teşekkürler🙏📚
Bu tarz kitaplardan hoşlananlara önereceğim bir kitap KIŞ.

Kitabımı İstanbul’da okumaya başlamıştım, bitirmek karlar altındaki Kars’ a nasip oldu.

Seyahat halinde yorum bu kadar olsun😊Sevgimle ilettim.

Okunma zamanı: 14 Şubat ( İstanbul) – 16 Şubat ( Kars ) 2019

Alıntı:

❄⛄Mantığı aşan her şey Tanrı ile açıklanmış, Tanrı dilden münezzeh olduğu için adı anılmasa da içimizde, çünkü Tanrı’nın suretinden yaratılmışız. Bir ilişki var, onu açıklayacak dil yok, duygularımızı, bizi var olan, var olmuş olan ve var olacak olan her şeye bağlayan akıl almaz duygu derinliğini Tanrı’ya havale ediyoruz. Fakat öğrendiklerimizi öğrenmemiş gibi yapamayız. Artık atom gerçekliğinde yaşıyoruz ve dünyada yalnızız.

⛄❄(sf.159 )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s