Filozof Meşe | Anooshirvan Miandji

FİLOZOF MEŞE | Anooshirvan Miandji

Merhaba Sevgili Kitap Dostları!

Çocuk kitapları okumaya devam edeceğim demiştim sanırım. Yenisi okunmaya devam ederken bitirdiğimi paylaşayım dedim.

Yayınevi bu kitap için yaş sınırı koymamış. Ancak içeriği itibariyle şahsen 10 yada 11 yaş üstü olabilir diyorum. Fakat daha erken yaşta sorgulayan/ meraklı bir çocuğunuz varsa onun için de uygundur diyorum.

Anne meşe ile kızı küçük meşenin konuşmasıyla başlıyoruz. Neden büyüyemediğinin sorgulamasını yapıyor küçük meşe. Sebep diğer meşeleri gölgeleyen büyük meşedir zira bir sebepten diğer meşeler, güneşten korunma yetkisini bu meşeye vermişler bir daha da etkisinden çıkamamışlar.

Aslında bir yönetim ve toplum sorgulaması içeriyor bu çocuk kitabı. Ebeveynler de okusa iyi olur diyorum. Küçük meşe sorgulamaktan vazgeçmiyor ve içinde bulunduğu durumu kabul etmiyor, çareler arıyor, danışıyor. Yardım istiyor. Kimlerden; resimde görüyorsunuz, karınca, bal arısı, kelebek, baykuş var. Sohbetler sırasında hayvanlar aleminin özelliklerini de öğreniyor çocuklar. Onlar arasında da iş bölümü var, kendine has özellikleri var.

Sevgimle ilettim ilginize ve incelemenize❤📚

🎋”…anlatacaklarımı can kulağıyla dinle. Çünkü eğer bir sorunu çözmek istiyorsan önce elindeki bilgi güvenilir olmalı, her şeyi o bilgi üzerine inşa edeceksen o bilgi sağlam olmalı.”

🎋”… en önemli şey bilgidir, bilginin doğrusu kadar değerli bir şey yoktur, başımızda ne dert varsa hep bu sahte bilgilerden.”

#kitap #okudumbitti #kitapönerisi #neokudum #edebiyat #çocukedebiyatı #bilgiyayınevi #filozofmeşe #okumaknefesalmaktır #kitapperest #iyikikitaplarvar #okumasevgisi #book #bookstagram #bookish #bookaddict #bookaholic #bibliophile #literature #readingaddict #readinglist #childliterature #forchildren #ThePhilosopherOak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s