SANA AŞK GETİRDİM | MERAL KIR

SANA AŞK GETİRDİM | MERAL KIR

Sana Aşk Getirdim, #SancaktarAilesi Serisinin 5. ve son kitabıydı, #okudumbitti .

Sanırım iki ya da üç yıl önce tesadüfen aldığım ve çok beğendiğim Aşkı Seçtim’in, serinin 2.kitabı olduğunu öğrenmemle başladı her şey. Sonra geriye dönüp nefes nefese bir heyecan ve merakla Aylardan Aşk’ ı alıp okudum; devamı bu şekilde geldi.

Romantik gerilim yazıyor Sevgili Merak Kır. Her bir kitap Sancaktar Ailesinin 5 çocuğundan birinin başına gelen polisiyelik olayları ve sıcak aile ilişkilerini içeriyor. Hepsini keyifle okudum.

🎋Son kitap Sana Aşk Getirdim özeline geleyim…

En az ilk dört kitap kadar heyecan veren bir hikâyeye sahip, kurgusu güzel. Beş kardeşin en büyüğü ağbi Mehmet Sancaktar ve aileden emniyetçi ( baba polis, küçük ağbi savcı, büyük ağbi siyasetçi, ortanca ağbi Mit başkanı) Komiser Ebru Esmer Öztürk’ün hikâyesi.

Komiser Esmer’in babası bir uyuşturucu çetesini çökertmek isterken operasyon başarısız olur ve intihar eder. Esmer, intihar sebebine ikna olmaz ve araştırmaya başlar lâkin peşine düştükçe başına gelmeyen kalmaz ki ağbileri “bu işin peşini bırak artık ” uyarısı yaparlar sürekli. (Başına iş açanları tahmin ettim kitabın başında) Bu esnada Mehmet ile yolları kesişir ve onun yanında saklanmaya karar verir. 🔥🏍🔫⚰

En heyecan duyduğum sahneler ; Esmer’in tek başına gittiği Mardin operasyonu ve Recep Amirin odasına girme olayıydı. Haa asıl operasyon da tavandı elbette👌👏 Bu kadar yetsin konu; merak edin anacım 😄

Yazarımızın hoşgörüsüne sığınarak, geleyim beni rahatsız eden ve diğer dört kitapta olmayan sebeplere:

1- Mehmet Sancaktar’ın abartılmış ve çok tekrar edilmiş karizmasıyla ilgili cümleler. Lise ve üniversite gençliğinin hoşuna gidebilir ama ben yetişkin bir okur olarak, o derece abartının kurguya katkı yaptığını düşünmüyorum doğrusu, yapay buldum; çünkü o güzel kurgunun buna hiç ihtiyacı yok.

2- Geçmiş kitapların hikayelerinin bu kitaba aktarılarak, asıl kurgunun okurun zihninde kesintiye uğratılması. Sadece ana kurgu bu kitabı çok daha akıcı yapardı ki ara vermek zorunda kaldım ilk defa🤔

3- Yayınevi kaynaklı yetersiz editasyon – sanırım fuara yetiştirme telaşından olsa gerek. Kelimelerde eksik ve fazla harfler, yanlış kelime kullanımı…

Özelde romanı sevdim elbette, bu seriyi Aylardan Aşk’dan başlayıp okuyun derim. Ayrı ayrı da okunabiliyor. Genel olarak ise bu kitap özelinde yazar açısından okurken algıladığım şu: Sevgili Meral Kır, okurların bu kitapla ilgili beklentileri yüksek olduğundan kendini baskı altında mı hissetti diye düşündüm. Bu duyguyu diğer kitaplarında hissetmedim oysa ki.

Özetle; romantik gerilimi bizden bir yazarın kaleminden okumak istiyorsanız hiç tereddütsüz öneriyorum. Zaten ilk kitabını okursanız gerisini de okumak isteyeceksiniz.

💓Sevgili Merak Kır, yeni hikâyelerinizi merakla bekliyor, yeni doğacak ikinci yavrunuzu sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum.

Herkese huzurlu geceler efendim. Sevgimle ilettim📚💓

Babası, karanlık ve gölgeler hayatının kısa özetiydi.

Ben uzun zamandır hep aynı şeyleri hissetmekten ve kendimi kontrol etmeye çalışmaktan yaşamayı, hissetmeyi ve özgürlüğü unutmuşum.

“…ne kadar hızlı ve ne kadar uzağa giderse gitsin insanın kaçtığı kendisi olunca kat ettiği mesafenin bir önemi olmuyordu.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s